KOZEL, pánské tričko černé, druidská kolekce

KOZEL, pánské tričko v černé barvě, Druidská kolekce. Ostružiny, neboli, v irské gaelštině, Sméara

Velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost na dotaz na dotaz na dotaz na dotaz na dotaz na dotaz Zvolte variantu
Kód: TTS445/XL TTS445/M TTS445/L TTS445/S TTS445/2XL TTS445/3XL Zvolte variantu
490 Kč 490 Kč 490 Kč 490 Kč 540 Kč 540 Kč od 490 Kč
KOZEL, pánské tričko černé, druidská kolekce
Doprava všude
Doprava všude
Posíláme do celého světa
Zakázková výroba
Zakázková výroba
Vymyslíme, vyrobíme, dodáme
Sleduj nás na sítích
Sleduj nás na sítích
Kontakt
Sleduj nás na sítích

KOZEL, pánské tričko v černé barvě, Druidská kolekce. Ostružiny, neboli, v irské gaelštině, Sméara Dubha, se údajně nemají konzumovat po tzv. Samhain, česky Konec léta, což je oslava konce sklizně a začátku nejchladnější části roku. A to protože postavička z keltského folklóru Púca na ostružiny v tomto období plive či dokonce čůrá.

Šlahoun ostřužiní, který zakořenil na obou koncích, měl být obdařen zvláštní mocí. Pokud jste třeba chtěli vyvolat zlé duchy, podlezli jste pod obloukem šlahounu v době Samhainu a vyslovili své přání. Dále jste mohli vylěčit černý kašel u dítěte, pokud devět dní podlézalo třikrát po sobě pod větví ostružiny, vždy před snídaní, se slovy: "dovnitř ostružiny, s kašlem ven, zde zanechávám černý kašel ten".??

Pokud jste v Irsku našli ostružiní uchycené na ocasu krávy znamenalo to, že se někdo snaží začarovat kravské mléko. Květ ostružiní pro Irské básníky píšící v gaelštině symbolizoval krásu. Známá milostná balada nese název Bláth na Sméar, česky Květ ostružiny.

Podle tzv. Brehon zákonů o stromech a keřích předkřesťanského Irska bylo ostružiní prohlášeno jako jeden z oficiálních lesních keřů, a ten, kdo je ničil, mohl být pokutován.

Dříve se rozmačkané ostružiny přimíchávaly do ovesné kaše a vařila se z nich marmeláda. Z kořene se vyrábělo oranžové barvivo,? dýmky a vnitřek balónů na irský fotbal s pálkami – hurling. Dlouhé šlahouny se pak využívaly při výrobě proutěných výrobků a dokonce k upevňování došek na střechách. Listy ostružiníku sloužily k léčbě průjmu u lidí i skotu, mohly pomoci léčbě otoku, a velmi dobře působily proti kašli a nachlazení. Také pomáhaly při kožních problémech jako jsou opary, popáleniny, záněty, pásový opar a vyrážky.

  • propracovaný design
  • kvalitní potisk
  • tričko od americké firmy Gildan
  • vlastní výroba - značka Naav
  • potisk v České republice

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.